NĚCO O NÁS

Vítejte v našem malém rodinném včelařství. Jsme Včelí farma na Vysočině, najdete nás v obci Březské. Jsme registrovaní u Českého svazu včelařů a v místním Spolku včelařů ve Velké Bíteši.

Jmenuji se Pavel Horký a společně se s mojí manželkou Luckou staráme o několik desítek včelstev. Včelařím od 24 let. Velkým pomocníkem nám je naše malá dcera Terezka. I když pomocník je asi silné slovo :-) Kolem včel se pohybuji celý svůj život. Vyrůstal jsem ve včelařské rodině a tak jsem měl možnost učit se od těch nejlepších - od svého dědy a otce. Co jsem mohl pochytit, jsem pochytil, avšak jdu si svojí vlastní cestou.


Včely máme umístěny na několika stanovištích. U nás ve Březském, Velké Bíteši a Přibyslavicích. Máme 3 maringotky, které jsem si přestavěl k obrazu svému a přizpůsobil je tak, aby byly podmínky na bydlení pro včelky co nejlepší a zároveň pro mě přístup k nim co nejpohodlnější a nejefektivnější. Dále budujeme přístřešky pro další nájemníky v Přibyslavicích. Ve Březském jsme si za naším domkem vybudovali vlastní Medárnu, tedy prostor na vše co se včelaření týče.

Snažíme se být samostatní. Proto si úly a vše s nimi spjaté vyrábíme svépomocí doma, v naší malé stolárně. Výrobou příbytků a rámků pro včely trávíme velkou část zimy.

Včelaření je naším společným koníčkem a zároveň smysluplnou zábavou, kterou chceme šířit dál do světa. Šířit ho k lidem kteří mají rádi náš med a podporují nás v tom co děláme. Práce má být přece koníčkem :-)