Doprava nad 2000 kč zdarma!

O NAŠÍ FARMĚ

Vítejte u nás v samém srdci Vysočiny, na Včelí farmě Horký.

 

Jmenuji se Pavel a pocházím z malé vesnice Březské – nedaleko Velké Bíteše v srdci Vysočiny. Jsem členem spolku včelařů ve Velké Bíteši.

Společně s manželkou a malými dcerkami se staráme o naše pilné včelky. Celé naše podnikání je pod záštitou Krajské hygienické správy se schválenou provozovnou pro zpracování medu a značkou CZ.

 

Jak to s včelařením začalo?

Celým mým dětstvím se prolínalo včelaření. Ke včelám jsem se dostal už jako malý kluk, kdy jsme šťoural dědovi a otci klackem do úlů a zaujatě je pozoroval při práci. Ani mě nevadila žihadla. Tohle nadšení s pubertou takříkajíc vyšumělo a doma jsem pomáhal rodičům a prarodičům spíše z povinnosti.

To se ale změnilo po škole, kdy jsem poznal svoji stávající manželku a jak už to tak bývá, ženy nás muže dovádí k dospělosti. Pomáhali jsme "už s radostí" s vytáčením a plněním medu do sklenic. Dokonce jsme začali jezdit na farmářské trhy - tehdy ještě s medem mého táty.

 

Nakonec jsem se po vzoru svého dědy a otce pustil do vlastního včelaření. Vše začalo pár úly, které jsem dostal od svého táty - takzvaně na zkušenou. Snažil jsem se zpracovat svoje zkušenosti, které jsem nasbíral při tom, když jsem "musel" a v té době ještě moc nechtěl doma pomáhat. 
Teď mohu dědovi a tátovi jen poděkovat, že jsem dostal příležitost, že mě zasvětili do samotného včelaření a já teď mohu jít vlastní cestou a věnovat se tomu, co mě baví. Včelíny se staly mým druhým domovem a trávím tam prakticky celé léto. 

  • Nyní vlastním několik maringotek, které jsem si předělal k obrazu svému a přestavěl je na včelíny. Včelky mají své příbytky na loukách a v lesích kolem Velké Bíteše, Svatoslavy, Přibyslavic a Braníškova.
  • Med pochází pouze z našich úlů a je 100% přírodní. Bez jakéhokoli zásahu z naší strany. Med v rámcích dovezeme - vytočíme pomocí odstředivé síly v medometu - přecedíme (zbavíme zbytků vosku a drobných nečistot) - a putuje do sklenic koncovému zákazníkovi.
  • Farmářské trhy navštěvujeme stále - v Brně se s námi můžete setkat v Líšni a na Lesné.

Med je 100% přírodní a jeho kvalitu a chuť mají na starost pouze včelky.
A za moje holky dám ruku do ohně!

 

 

Zpět do obchodu